Tkanina korkowa – niecodzienne zastosowanie korka w codziennym użytkowaniu

Korek jest surowcem pozyskiwanym z szlachetnego dębu, który żyje przeciętnie 200 lat. Pozyskuje się go bez jakiejkolwiek krzywdy dla drzewa co około 10 lat. Korek jest surowcem niezwykle innowacyjnym, antystatycznym i bardzo elastycznym. Można powiedzieć, że to uniwersalny materiał wykonany z naturalnych komponentów. To surowiec, który znany jest i używany od starożytności. W dodatku jest w 100% naturalny i w pełni nadaje się do recyklingu.
korek
Żadna inna technologia na świecie nie jest wstanie naśladować tego surowca, który jest lekki, odporny na przetarcia, temperaturę, jest wodoodporny, ściśliwy i antyalergiczny. Dzięki niezwykłym technologiom można dzisiaj wykorzystać te wszystkie atuty korka w różnych dziedzinach życia codziennego. Jednym z niezwykłych produktów wytworzonych z korka jest tkanina korkowa, którą można kupić na stronie cork24.co.uk/25-cork-fabric. Tkanina korkowa jest produktem, w którym łatwo można ciąć, formować i rzeźbić, nadając niebywałe kształty rożnym produktom. Można powiedzieć, że tkanina korkowa zachwyca swoją kreatywnością, a jedyną barierą jest tylko wyobraźnia.

Tkanina korkowa – ekologiczny produkt do kreatywnych projektów znanych światowych marek

Tkanina korkowa jest produktem w 100% naturalnym, a wykonane z niej produkty są wolne od szkodliwych substancji mogących zagrażać środowisku i zdrowiu. Jest to materiał odporny na rozdarcia, pęknięcia i strzępienie. Dzięki właściwościom antystatycznym jest niezwykle łatwa w pielęgnacji, a jej elastyczność i niesamowita wszechstronność znalazła zastosowanie w wielu projektach prestiżowych marek jak Prada Dior, Dolce & Gabbana i Gucci. Z tkaniny korkowej wykonuje się wiele kreatywnych projektów jak :

  • torebki,
  • parasole,
  • buty,
  • etui na smartfona.

kolory
Tkanina korkowa może być dziurkowana, możemy na niej drukować niepowtarzalne wzory i kolory za pomocą naturalnego pigmentu roślinnego. Korek jest jednym z najtrwalszych i najłatwiejszych do czyszczenia materiałów. Jakiekolwiek zabrudzenia wystarczy przetrzeć wilgotną ścierką z łagodnym detergentem (mydłem). Produkty z tkaniny korkowej są odporne na przebarwienia i odbarwienia, dzięki temu można ją prasować w niskiej temperaturze. Mają również bardzo ciekawy design, a przede wszystkim są ekologiczne, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle cenione.

Comments are closed.