Pamiętajmy o izolacji termicznej oraz akustycznej

Separacja termiczna oraz akustyczna wnętrza domu jest niezwykle istotnym elementem projektu lokalu mieszkalnego, domu lub powierzchni użytkowej. W ostatnich latach zapotrzebowanie na wysokiej jakości materiały, które zdołałyby zapewnić izolację o obszernej skuteczności odważnie wzrosło. Polacy są coraz bardziej świadomi tego, że to od nich samych zależy, czy będą żyli w wygodnych warunkach i dobrze czuli się we własnych nieruchomościach.

Współczesny materiał o wysokiej efektywności

Do izolacji wykorzystuje się przeróżnego typu tworzywa, z których na szczególną uwagę zasługuje bez zaprzeczania podkład gumowo – korkowy (czyli tzw. Gummikork). Materiał ten nienagannie sprawdza się podczas wykładania podłóg, zdecydowanie zwiększając izolację cieplną i akustyczną. Charakteryzuje go ogromna wytrzymałość, żywotność oraz prostota użycia – tworzywo to sprzedawane jest zazwyczaj w rolkach, jakie wystarczy jedynie po prostu równomiernie rozwinąć na podłodze.

Z jakiej przyczyny izolacja jest tak ważna?

O tym, jak znacząca jest akustyczna i cieplna izolacja posadzki nie trzeba pewnie nikogo przekonywać. Zwłaszcza w przypadku mieszkania w bloku – to naturalnie dzięki trafnej izolacji możemy liczyć na to, że odgłosy tego co robimy w mieszkaniu nie przedostaną się do lokalu mieszkalnego sąsiadów, to właśnie dzięki czemu unikniemy konfliktów z nimi. Chyba każdy, kto mieszkał kiedykolwiek w bloku, jest w stanie opowiedzieć parę lub kilkanaście historii połączonych z wybuchem kłótni na tle hałasu wywołanego przez któregoś z lokatorów budynku. Odpowiednia izolacja to nie tylko gwarancja większego spokoju, jednak także dowód na poszanowanie praw naszych sąsiadów.

Izolacja cieplna najistotniejsza jest tudzież zimą. Im więcej ciepła uda nam się zatrzymać w domu, tym mniej energii będziemy musieli użyć do jego ogrzania, a co za tym idzie – wydamy na ogrzewanie mniej pieniędzy.

Comments are closed.