Obuwie z korka naturalnego

Korek jest zazwyczaj kojarzony ze zwykłymi zatyczkami do wina. Okazuje się jednak, że ten niezwykły śródziemnomorski surowiec, nieustannie wpisuje się w nasze codzienne życie. Galanteria, biżuteria oraz dodatki wykonane z korka, wywołują zachwyt i zdumienie na niejednej twarzy. Nic więc dziwnego, że moda na korek nie przemija.
kork tygrys
Dzięki fenomenalnym właściwościom surowiec ma „wzięcie” niemal w każdej branży. W budownictwie często wykorzystuje się rolki korkowe i korek ścienny, w przemyśle zastosowanie mają np. arkusze korkowe, natomiast korek samoprzylepny i tablice korkowe, służą m.in. do celów dekoracyjnych. Jednak prawdziwym hitem wśród produktów jest niewątpliwie obuwie z korka.

Zalety obuwia z korka

Buty wykonane z surowca korkowego, posiadają bardzo wiele zalet. Są przede wszystkim:

  • bardzo lekkie,
  • wyglądają oryginalnie,
  • odporne na wodę,
  • utrzymują ciepło wewnątrz,
  • 100% naturalne,
  • bardzo przyjemne w dotyku,
  • trwałe itp.

mozaika teksas

Rodzaje obuwia z korka ekologicznego

Z tkaniny korkowej można wykonać dosłownie wszystkie rodzaje obuwia. Mogą to być na przykład trzewiki, botki, szpilki, pantofle, buty do tenisa, obuwie sportowe oraz miejskie. Niektóre modele butów wyposażone są jedynie w ozdobne akcenty z korka. Dzięki temu nabierają niecodziennego wyglądu. Elementy korkowe na obuwiu podkreślają m.in. obcas lub lamówkę wokół podeszwy. Posiadanie butów z ekologicznego korka to w dzisiejszych czasach duży prestiż, ponieważ obuwie pochodzenia naturalnego ceni się dosyć wysoko.

Akcesoria obuwnicze wykonane z korka

Korek naturalny wykorzystywany w branży obuwniczej to nie tylko buty. Surowiec służy również do produkcji wkładek ortopedycznych, tradycyjnych wkładek obuwniczych oraz podpiętek korkowych, które często występują w wersji samoprzylepnej. Korek jest miękki i sprężysty, co powoduje, że noszenie wkładek z tego surowca jest ulgą dla naszych stóp.
Obuwie z ekologicznego korka coraz częściej pojawia się na sklepowych półkach. Pomimo sporych kosztów jest cenione ze względu na wspaniałe właściwości surowca. Korek nieustannie nas zaskakuje, a jego udział w naszym życiu stale wzrasta.

Więcej informacji: https://korkrollen.de/
vega

Comments are closed.